Robotyka 9+ lat
SPIKE PRIME

w Sulechowie

Grupa wiekowa: 9+ lat

OBECNIE NIE PROWADZIMY NABORÓW

W zajęciach wykorzystujemy najnowsze zestawy Lego SPIKE PRIME wraz z zestawem rozszerzonym i BRICQ MOTION PRIME. 

WAŻNE! Zajęcia NIE SĄ OPARTE tylko o instrukcjach dostępnych na stronie Lego. Chcemy rozbudzać w dzieciach kreatywność i umiejętność budowy robotów wg własnych pomysłów.

Warsztaty obejmują cykl 12 spotkań (raz w tygodniu).

Każda para dzieci wyposażona jest w odpowiedni zestwa Lego, laptop lub tablet.

Robotyka Lego w Sulechowie

Jakie umiejętności i kompetencji zdobywają dzieci dzięki udziałowi w zajęciach ?

Rozwijają umiejętności techniczne i matematyczne

Warsztaty z wykorzystaniem zestawów Lego Education Spike Essential, Prime oraz Bricq to ciekawy sposób na praktyczną naukę przedmiotów ścisłych. Dzieci w ramach zajęć budują roboty i inne zestawy, którymi sterują za pomocą aplikacji SPIKE, która służy do nauki programowania w środowisku programowania opartym na języku Scratch i wykorzystującym ikony oraz polecenia słowne.

Pogłębiają umiejętności manualne

Sprawność maualna jest ściśle związana z rozwojem małej motoryki, który wspierany poprzez budowanie z klocków ułatwia dziecku wykonywanie czynności takich jak rysowanie, pisanie, zapinanie guzików, czy wiązanie butów.

Zwiększają kreatywność i uczą logicznego myślenia

Rozwój kreatywności wiąże się przede wszystkim z możliością tworzenia właściwie nieskończonej ilości robotów, mechanizmów, czy zestawów. Wykorzystując aplikację do sterowania i programowania dzieci muszą w logiczny sposób łączyć ze sobą cały proces i przewidywać efekty.

Rozwijają myślenie przestrzenne i przyczynowo-skutkowe

Budowa trójwymiarowych robotów i innych sterowanych elementów pozwala na rozwój u dziecka myślenia przestrzennego. Użycie w procesie budowy zestawów aplikacji sterującej oraz czynności związane z ich programowaniem, wzmacnia u uczestników warsztatów myślenie przyczynowo-skutkowe.

Rozwijają kompetencje społeczne i emocjonalne

Wspólna zabawa i budowanie zestawów z klocków Lego oznacza dla dziecka szereg korzyści, a jedną z najistotniejszych jest rozwój kompetencji społecznych i emocjonalnych. W trakcie warsztatów dziecko rozwija i doskonali umiejętności komunikacyjne. Zestawy klocków dają możliwość wcielania się w różne role, odgrywania scenek, zdrowej rywalizacji, przez co pomagają uczestikom zrozumieć zasady i reguły panujące w otaczającej je rzeczywistości.

Koszt cyklu 12 spotkań warsztatowych to 600 zł

Możliwość płatności w 2 ratach.

Czas trwania jednych zajęć: 90 minut

Maksymalna ilość osób w grupie: 10 OSÓB !

Miejsce zajęć:
ul. Morelowa 21C
66-100 Sulechów

OBECNIE NIE PROWADZIMY NABORÓW

Po przesłaniu formularza kontaktowego otrzymacie Pańśwto od nas mailem ankietę, którą akcepujemy do dnia 21.02.2023 r. Płatność dokonujemy na rachunek bankowy lub gotówką / kartą w biurze fundacji – do dnia 22.02.2023 r.

Nie czekaj, zarezerwuj zajęcia już dziś. Ilość miejsc w grupie ograniczona!
Skip to content